به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ عصر یک‌شنبه "محمدعلی شاه‌حسینی" در نشست بخشداران استان که به میزبانی شهرستان اشکذر برگزار شد اظهار داشت: بخشداران به‌عنوان پیشانی و متولی اجرای سیاست‌های دولت در روستاها و مناطق محروم به شما می‌روند که این موضوع سختی فعالیت این مجاهدان را دوچندان می‌کند.

 

فرماندار اشکذر در بخش دیگر صحبت‌های خود با تشریح وضعیت جغرافیایی و نیز پتانسیل‌های کشاورزی و صنعتی این شهرستان تصریح نمود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود به‌ویژه در بخش‌های روستایی می‌توانند زمینه تحقق شعار سال و افزایش اشتغال را در این مناطق به دنبال داشته باشد.

 

وی به لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: استفاده از طرح‌های مشارکتی و بخش خصوصی می‌تواند علاوه برافزایش گستره خدمت‌رسانی به مردم زمینه توسعه و پیشرفت مناطق مختلف روستایی و محروم را تسریع نماید.

 

"محمد یارمند" مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری نیز در این نشست بهره‌مندی از طرح‌های مشارکتی را از نقاط قوت برای دگرگونی در روستا دانست و افزود: در همین راستا تفاهم‌نامه دهیاری‌ها با بنیاد مسکن برای زیرسازی و آسفالت معابر روستایی منعقدشده است که می‌تواند جهشی مؤثر در توسعه زیرساخت‌های مناطق محروم در پی داشته باشد.

 

وی مذاکره با چند بانک عامل برای دریافت تسهیلات بانکی را از دیگر اقدامات مؤثر در این حوزه برشمرد و از واگذاری چند دستگاه لودر و بیل مکانیکی به برخی از دهیاری خبر داد.

 

در پایان این نشست فرماندار اشکذر با اهدا یک جلد قرآن از خدمات و تلاش‌های بخشداران استان به مردم تقدیر کرد.