فرماندار شهرستان اشکذر:

آموزش و آمادگی از قبل مهمترین فصل مدیریت بحران است/ تأکید بر ضرورت ترسیم نقشه خطرپذیری همه ادارات شهرستان

فرماندار اشکذر درجلسه شورای مدیریت بحران  شهرستان که به منظور آمادگی و برنامه ریزی لازم جهت برگزاری مانور زلزله در مدارس در 8 آذرماه برگزار شد؛ با بیان اینکه آموزش و آمادگی از قبل مهمترین فصل مدیریت بحران است؛ افزود: ضمن انجام مراحل پیشگیرانه آموزش و آمادگی در راستای کاهش تلفات و خسارت‌های ناشی از بروز حوادث، مدیران دستگاه‌ها باید با اطلاع از وظایف میدانی خود با همدلی و همراهی مضاعف پای کار باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، نشست فوق‌العاده شورای مدیریت بحران شهرستان به منظور آمادگی و برنامه‌ریزی لازم جهت برگزاری مانور زلزله در مدارس به ریاست هادی‌نسب فرماندار و با حضور اعضای شورای مزبور برگزار شد.

هادی‌نسب فرماندار اشکذر در این نشست با بیان اینکه آموزش و آمادگی از قبل مهمترین فصل مدیریت بحران است؛ افزود: ضمن انجام مراحل پیشگیرانه آموزش و آمادگی در راستای کاهش تلفات و خسارت‌های ناشی از بروز حوادث، مدیران دستگاه‌ها باید با اطلاع از وظایف میدانی خود با همدلی و همراهی مضاعف پای کار باشند.

هادی‌نسب در ادامه با تأکید بر ضرورت ترسیم نقشه خطرپذیری همه ادارات شهرستان، خاطرنشان کرد: حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و همه دستگاه‌ها باید با استفاده از نقشه خطرپذیری، وظایف ذاتی خود در مواقع بحران را به درستی انجام دهند.

وی همچنین به برگزاری مانور سراسری زلزله مدارس در هشتم آذرماه اشاره و اظهار کرد: همه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان از هم‌اکنون برای آمادگی کامل در این مانور برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

وی ضمن تاکید بر آمادگی کامل ستاد در مواقع بحران هدف از برگزاری مانورها را اعلام حادثه بدون اطلاع قبلی، دسترسی سریع و بموقع به محل حادثه، آمادگی برای واکنش‌های صحیح و سریع در برابر بلایای طبیعی و غیرطبیعی، بررسی نقاط قوت و ضعف تیم‌های مدیریت بحران در موارد مشابه و سنجش وارزیابی سرعت عمل و واکنش ادارات شهرستان درمواقع بحران دانست.

فرماندار شهرستان اشکذر در پایان به برخی از موضوعات مهم و بحرانی ازجمله وضعیت نامطلوب خط 500 انتقال آب به نقاط مختلف شهرستان و حصار و نکات ایمنی استخرهای کشاورزی و ... نیز اشاره کرد و گفت: برخی از موضوعات بحرانی مکرر در جلسات بیان شده و تعلل و کوتاهی از سوی مدیران مربوطه پذیرفتنی نیست.

گفتنی است در این نشست ضمن بیان پیشنهادات و نظرات از سوی اعضای شورای مدیریت بحران، برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم جهت اجرای مانور زلزله در زمان مقرر انجام شد.