فرماندار اشکذر عنوان کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ پیش از ظهر شنبه "محمدعلی شاه‌حسینی " در حاشیه دیدار از معلولین کم‌توان ذهنی مرکز جامع توان‌بخشی امید ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب مدیریت این مجموعه به‌واسطه ایجاد اشتغال و آموزش‌های مناسب گفت: مهم‌ترین اقدامی که اکنون می‌بایست انجام شود فراهم نمودن بازار مناسب برای عرضه محصولات این مرکز است.

 

وی با اشاره به دغدغه‌های خانواده‌های این افراد در خصوص مسائل اجتماعی، روانی اظهار داشت: در صورت حمایت معنوی و تقویت اعتماد نفس در معلولین می‌توان زمینه خوداتکایی را در بین این قشر فراهم آورد.

 

فرماندار اشکذر بابیان اینکه درصورتی‌که تولیدی این مراکز از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشد بدون شک مورد استقبال همشهریان قرار خواهد گرفت تصریح نمود: در صورت حمایت بیشتر مسئولین می‌توانیم شاهد رشد این‌گونه مراکز در سایر مجموعه‌های بهزیستی باشیم.

 

رئیس بهزیستی شهرستان اشکذر نیز در صحبت‌های خود بالاترین معیار برای سنجش توانمندی اشخاص را مقوله اشتغال عنوان کرد و گفت: در بحث توان‌بخشی و معلولین نیز ضمن آموزش مهارت درصورتی‌که به بحث اشتغال منجر نشود.

 

وی بابیان اینکه این مرکز در دو فاز فعالیت خود را انجام داده است افزود: در فاز اول معلولین صرفاً آموزش و مهارت‌های لازم را دریافت می‌کنند ولی در فاز دوم با فراهم نمودن بسترهای لازم زمینه تولید و اشتغال مددجویان محیا شده است.

 

"احمد غفوریان " ایجاد اشتغال را در شکل‌گیری اعتماد نفس معلولین و مددجویان بااهمیت عنوان کرد و افزود: استمرار فعالیت و دل گرمی را توان‌خواهان حوزه توان‌بخشی را درگرو حمایت‌های معنوی مردم و مسئولین برشمرد.