بازدید اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات صدوق از روابط عمومی استانداری یزد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"سید عبدالمجید قائم محمدی" مشاور استاندار و رئیس روابط عمومی استانداری یزد روز یکشنبه در بازدید اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات صدوق از روابط عمومی استانداری یزد بر نقش ویژه روابط عمومی ها در شناسایی ابعاد مختلف انقلاب تاکید کرد.

وی به پیشرفت های انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه اشاره کرد و اظهار داشت: ایران اسلامی در این سه دهه پیشرفت های فراوانی از نظر عملی، آبادانی و عمرانی داشته است.

قائم محمدی با تاکید بر پیروی از منویات مقام معظم رهبری تصریح کرد: همه وظیفه داریم از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی در سایه ولایت دفاع کنیم.

مشاور استاندار تاکید کرد: اصول انقلاب اسلامی، نعمتی است که خداوند به ما عطا کرده است و باید از آن صیانت کنیم.

رئیس روابط عمومی استانداری یزد افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی، زمینه رشد و بالندگی ایران اسلامی در همه عرصه ها فراهم شده است ومردم آگاه و هوشیار و بصیر در همه عرصه ها حضور دارند و از اصول و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می کنند.

وی همچنین بر افزایش بصیرت،حفظ وحدت، همت مضاعف، امید، نشاط و هوشیاری میان آحاد جامعه از سوی مسئولان در برنامه های دهه فجر تاکید کرد و گفت: برنامه های دهه فجر باید با حفظ و رعایت شؤن اسلامی و انقلابی برگزار شود.

قائم محمدی در ادامه به نقش روابط عمومی در پیشرفت و حرکت رو به جلوی یک سازمان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: خوشبختانه در بسیاری از دستگاه ها تعامل خوبی بین مدیر و روابط عمومی دستگاه برقرار است.

مشاور استاندار افزود:ناديده انگاشتن و لحاظ نکردن برخي از بخش هاي مهم نظیر روابط عمومي در تشکيلات و عنوان هاي شغلي و چارت سازمانی  را بايد از دغدغه های مهم در تشکيلاتي روابط عمومي دانست.

وی اضافه کرد: متاسفانه در برخي موارد روابط عمومي را با تشکيلاتي نظير حراست، گزينش و بازرسي در يک رديف قرار مي دهند که اين کار اقدامي نادرست است چرا که گستره فعاليت هاي روابط عمومي در درون و بيرون سازمان فراگيرتر از فعاليت واحدهاي ديگر است و به همين لحاظ، ارتقاي جايگاه روابط عمومي و سطح تشکيلات آن بايد به گونه اي باشد که بتواند در يک فضاي ارتباطي مناسب به رسالت خود عمل کند.

رئیس روابط عمومی استانداری یزد با اشاره به نقش مشاوره ای روابط عمومی و تعامل و ارتباط آن با مدیر مجموعه افزود:ميان مدير روابط عمومي و مديريت سازمان نبايد فاصله اي وجود داشته باشد چرا که مشاهده شده است در برخي سازمان ها، مديران روابط عمومي به سختي مي توانند با مدير سازمان ارتباط مستقيم داشته باشند که دليل اين مساله نگرش منفي و نادرست مديريت آن سازمان نسبت به روابط عمومي است.

در ادامه این نشست "حجت الاسلام و المسلمین شفقت پور" رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صدوق به نقش ارزنده روابط عمومی ها در انعکاس خدمات دولت اشاره کرد و شرکت در نشست های دوره ای ، ایجاد سایت های خبری ، برگزاری کارگاه های آموزشی  و تعامل با روابط عمومی سایر دستگاه ها را از نکات مهم در تقوبت و ارتقای جایگاه  روابط عمومی در ادارات عنوان کرد.

"مسعود حاجی ده آبادی" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صدوق نیز در این نشست وضعیت خوب روابط عمومی در ادارات استان را نشئت گرفته از تلاش ها و نظارت دقیق رئیس روابط عمومی استانداری یزد عنوان کرد و افزود: در سالیان گذشته برگزاری چنین نشست ها ، دوره های آموزشی و تقویت روابط عمومی فرمانداری ها وجود خارجی نداشته است.

وی اطلاع رسانی از خدمات دولت را یکی از مهمترین وظایف روابط عمومی ها عنوان کرد و اظهار داشت: انتظار می رود از خدمات دولت های نهم و دهم و نقش محوری این دولت در محرومیت زدایی از روستاها و گسترش عدالت اجتماعی در ابعاد گسترده اطلاع رسانی شود .

"سید بهروز موسوی ندوشن"رئیس روابط عمومی فرمانداری صدوق نیز در این نشست با اشاره به سفر دور سوم رئیس جمهور به استان یزد گفت: خوشبختانه این سفر دستاوردها و برکات ارزشمندی را برای استان داشته است.

وی به سفر نمایندگان رئیس جمهوری به شهرستان صدوق اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: افتتاح چندین طرح و کلنگ زنی ساخت بیمارستان شهرستان صدوق و ساخت بزرگترین سردخانه دامی استان از اهم دستاوردهای این سفر ارزشمند دراین شهرستان بوده است.

وی همکاری روابط عمومی ادارات شهرستان و شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات در راستای تقویت جایگاه روابط عمومی ها و ارتقای آن را ستود و اظهار امیدواری کرد مقوله روابط عمومی در اذهان مدیران شهرستانی به عنوان یک مهم  شکل و توسعه یابد.

پرسش و پاسخ اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی ادارات صدوق از رئیس روابط عمومی استانداری یزد، بازدید از واحد فرهنگی، تبلیغی و اتاق خبر استانداری و توضیحات مسئول هر واحد از دیگر برنامه های این بازدید بود.