معاون فرماندار اشکذر خواستار شد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ علیرضا ابوالحسنی در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر بابیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می‌بایست از اولویت‌های فرهنگی هر اجتماعی در نظر گرفته شود ابراز داشت: رشد و اعتلای فرهنگ یک جامعه درگرو فرهنگ کتاب‌خوانی و میزان سرانه مطالعه آن است و این مهم باید بیش از گذشته موردتوجه متولیان امر قرار گیرد.

 

معاون فرماندار اشکذر با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های و سرمایه‌های اجتماعی برای افزایش سرانه مطالعه مفید در اجتماع افزود: از نخبگان شهرستان خواست تا  با استفاده از ظرفیت‌های رسانه در قالب تبلیغات صحیح نسبت به ترویج، توسعه و فرهنگ‌سازی اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

وی بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت وسایل ارتباط‌جمعی به‌ویژه فضای مجازی برای معرفی تازه‌های کتاب باهدف افزایش سرانه مطالعه و نیز تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تأکید کرد.

 

ابوالحسنی شاداب سازی فضای کتابخانه‌ها برای جذب افراد به‌خصوص جوانان و نوجوانان را مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های جانبی در فضای کتابخانه‌ها نیز می‌تواند در جذب جوانان و نوجوانان به سمت کتاب و کتاب‌خوانی مؤثر واقع شود.