در نشست فرماندار اشکذر با مدیرکل راه‌آهن یزد عنوان شد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" در نشست با مدیرکل راه‌آهن یزد ضمن تشریح حجم تردد جاده فولاد سنتو و تلفات جانی و مالی به وقع پیوسته در این مسیر اظهار داشت: ساخت پل زیرگذر فولاد سنتو می‌تواند علاوه بر کاهش طول مسیر و صرفه‌جویی اقتصادی تردد مردم 10 روستای این بخش را به واحدهای تولیدی شهرک صنعتی تسهیل نماید.

 

فرماندار اشکذر افزود: خوشبختانه طی سال‌های اخیر بخش عمده زیرسازی این مسیر آماده‌شده است و این روند با شروع فرآیند احداث پل سرعت بیشتری خواهد گرفت.

 

مدیرکل راه‌آهن یزد نیز در صحبت‌های خود گفت: در حال حاضر استان یزد در ایجاد خط دوم مسیر بافق زرین‌شهر در مقایسه با استان اصفهان پیشرفت بیشتری داشته است و انتظار می‌رود با موافقت کمیسیون مربوطه جابه‌جایی خطوط در ماه آتی انجام گیرد.

 

"سید مصطفی داودی" بابیان اینکه استان یزد به‌واسطه قرار گرفتن در مرکز جغرافیایی کشور از خطوط پرتراکمی برخوردار است خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از خط دوم پروژه ملی بافق زرین‌شهر در هفته دولت تراکم این خطوط کاسته خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه فعالیت بر روی خطوط فعلی و به اصلاح "گرم" در شرایط کنونی دشوار است افزود: در گام اول زیرگذر فولاد سنتو بر روی خطوط در حال ساخت کنونی انجام و به‌تدریج در خط دوم احداث می‌گردد.