فرماندار اشکذر؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" در نشست کارگروه توسعه و اشتغال شهرستان اشکذر بابیان اینکه بهره‌مندی از ظرفیت تعاونی‌ها می‌بایست بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد اظهار داشت: دولت همواره از بنگاه‌های اقتصادی و تعاونی‌ها حمایت کرده و این مهم به‌صورت ویژه‌ای در سال جاری موردنظر است.

 

فرماندار اشکذر از تعاونی‌ها به‌عنوان یکی از شاخص‌های اصلی در اقتصاد کشور یادکرد و افزود: می‌طلبد با حمایت مادی و معنوی فضا را برای رشد تعاونی‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به‌ویژه در حوزه‌های گردشگری، صنایع‌دستی و کشاورزی فراهم نمود.

 

وی ارائه و تصویب طرح کارورزی در دولت یازدهم را در همین راستا عنوان کرد و تصریح نمود: افزایش مهارت و اشتغال پذیری جوانان و نیز تسهیل در جذب و به کاری گیری آن‌ها به‌ویژه در بنگاه‌های اقتصادی ازجمله اهدافی بوده که برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این طرح پیش‌بینی‌شده است.

 

فرماندار اشکذر کمک به کاهش هزینه‌های نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی و هدایت هدفمند منابع هدفمندسازی یارانه‌ها در جهت توسعه اشتغال جوانان را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و اظهار داشت: خوشبختانه این طرح در استان با استقبال خوبی همراه بوده و تاکنون بالغ‌بر 20 هزار نفر در طرح کارورزی ثبت‌نام کرده‌اند.