به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ به مناسبت پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی؛ حجت‌الاسلام "محمدرضا طالبیان "امام‌جمعه،"محمدعلی شاه‌حسینی "فرماندار و جمعی از مسئولین با حضور در منزل شهدای ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان اشکذر با خانواده‌های این شهیدان والامقام دیدار کردند.

 

امام‌جمعه اشکذر در صحبت‌های خود با اشاره به پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی اظهار داشت: نماز جمعه جایگاه ارزشمند برای کسب رحمت و مغفرت باری‌تعالی است.

 

حجت‌الاسلام طالبیان از برکات نظام مقدس جمهوری را اقامه این فرضیه دینی در سراسر ایران اسلامی دانست و افزود: از مهم‌ترین دلایل اقامه این فریضه و نماز عبادی و سیاسی کسب توفیق برای رسیدن به اهداف و آرمان حق‌طلبانه اسلام است.

 

وی به منویات مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت جایگاه اقامه نماز جمعه اشاره کرد و هدف دیگر برپایی منظم و مستمر این اجتماع مؤمنین را بیان واقعیت‌های جهان اسلام و بازگو کردن مسائل و مشکلات مسلمانان عنوان کرد.

 

فرماندار اشکذر نیز در صحبت‌های خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه ائمه جمعه استان به جایگاه و اهمیت اقامه نماز جمعه اشاره کرد و برای خانواده این شهیدان صبر و اجر از خداوند مسئلت کرد.