همزمان با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید؛

زنگ مهر و مقاومت در شهرستان اشکذر به صدا درآمد

همزمان با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ مهر و مقاومت با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان اشکذر در آموزشگاه شهید حاج قاسم سلیمانی شهر مجومرد به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر، هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در مراسم نواختن زنگ مهر و مقاومت در آموزشگاه شهید حاج قاسم سلیمانی که جمعی از مسئولین شهرستان، دانش‌آموزان و برخی از اهالی شهر مجومرد نیز حضور داشتند؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: با آغاز بهره‌برداری از آموزشگاه  نو و تازه تأسیس شهید حاج قاسم سلیمانی، باید نگاه و رویکردمان را نو کنیم و با همدلی و همراهی همدیگر، برنامه‌ها و سیاست‌های نظام و شهرستان را اجرا کنیم.

هادی‌نسب در ادامه افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران از 8 سال جنگ تحمیلی و نابرابر رژیم بعث عراق با نام "دفاع مقدس" یاد می‌کنند؛ چرا که ایران هیچگاه جنگ طلب نبوده و مقاومت رزمندگان در دوران دفاع مقدس و ضرورت تداوم راه و رسم آنان، تکالیف ما را در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران دوچندان کرده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر در پایان سخنانش با بیان اینکه مفتخریم در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش برگ‌های برنده متعددی داریم؛ از تلاش‌ها و همدلی و هماهنگی مجموعه آموزش و پرورش شهرستان اشکذر قدردانی کرد.

"محمدعلی الیاسی" مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشکذر نیز در این مراسم گفت: افتخار می‌کنیم که در حال حاضر اولین و تنها آموزشگاهی که به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در استان یزد نامگذاری شده است در شهرستان اشکذر و در شهر مجومرد است.

وی در ادامه با اشاره به شرایط شیوع ویروس کرونا و آغاز سال تحصیلی جدید، به بیان نحوه حضور دانش‌آموزان در روستاها و شهرها پرداخت.

"حسین هاتفی" فرمانده ناحیه مقاومت اشکذر نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: همه ما دانش‌آموزان و مسئولان نظام باید آنچه را آموخته ایم؛ جامه عمل بپوشانیم؛ چراکه آینده و تداوم مسیر چهل ساله انقلاب متکی به شما جوانان است.

وی افزود: امیدوارم شما دانش‌آموزان با خوب درس خواندن و خوب زندگی کردن و توجه به آنچه مدنظر مقام معظم رهبری و سیره دین اسلام و شهدا است؛ شرمنده شهدا نشوید.