فرماندار اشکذر در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان اشکذر مطرح کرد:

مردم با مسئولیت‌پذیری اجتماعی، دولت را در کنترل کامل کرونا همراهی کنند

هادی‌نسب فرماندار و رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان اشکذر با اشاره به شواهد آغاز موج ششم شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: همه شهروندامن باید با احساس مسئولیت نسبت به واکسیناسیون جهت حفظ سلامت خود و دیگر افراد جامعه اقدام نمایند و با مسئولیت‌پذیری اجتماعی، دولت را در مهار و کنترل کامل ویروس کرونا همراهی کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان که با هدف بررسی آخرین وضعیت واکسیناسیون و شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار شد؛ با تأکید بر آگاهی‌بخشی و تبیین ضرورت واکسیناسیون کرونا توسط نهادهای ذیربط، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های ذیربط بویژه نهادهای فرهنگی باید با جدیت نسبت به تشویق و ترغیب شهرواندان به تزریق واکسن کرونا اقدام نمایند.

هادی‌نسب در ادامه گفت: حفظ سلامت مردم باید در اولویت کاری بخشداران و مسئولان محلی روستاها باشد و علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، نسبت به شرایط موجود و عادی انگاری‌های برخی از مردم و عدم توجه به  رعایت پروتکل‌ها هشدار و تذکر جدی بدهند.

وی با اشاره به شواهد آغاز موج ششم شیوع ویروس کرونا بر ضرورت تبیین و تشریح شرایط احتمالی برای اصناف و بازاریان تأکید کرد و خواستار تشدید نظارت‌ها توسط دستگاه‌های متولی شد.

فرماندار اشکذر در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اگرچه از نظر آمار واکسیناسیون در شرایط مطلوبی قرار داریم و استقبال خوبی از سوی شهروندان صورت گرفته است اما صد در صد گروه‌ها هدف باید با احساس مسئولیت نسبت واکسیناسیون جهت حفظ سلامت خود و دیگر افراد جامعه اقدام نمایند و با مسئولیت‌پذیری اجتماعی به دولت در مهار و کنترل کامل ویروس کرونا همراهی کنند.

گفتنی است در این نشست پیرامون موضوعاتی از جمله تسریع در واکسیناسیون دانش‌آموزان، واکسیناسیون اتباع بیگانه، راهکارهای افزایش درصد افراد واکسینه شده بالای 60 سال، ایجاد تیم‌های ارزیابی عملیات مقابله با کرونا و کاروان‌های سلامت، واکسیناسیون سیار و خانه‌ به خانه بحث و تبادل نظر شد.