سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر:

مهمترین راه مقابله با کرونا و سویه جدید اُمیکرون انجام واکسیناسیون و پرهیز از عادی‌انگاری است

روح‌الله ردائی سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر در ستاد شهرستانی پیشگیری و مقابله با کرونا با بیان اینکه این روزها آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا نشان از مهار و کنترل این بیماری منحوس دارد، افزود: اما در روزهای اخیر شاهد تغییر رنگ‌بندی کرونا در برخی از شهرهای کشور هستیم و مهمترین راه مقابله با کرونا و سویه جدید اُمیکرون انجام واکسیناسیون و پرهیز از عادی‌انگاری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، روح‌الله ردائی سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای شهرستان اشکذر، با اشاره به نتایج راه‌ندازی نهضت واکسیناسیون و کنترل و کاهش محسوس و چشمگیر آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا، خاطرنشان کرد: با عنایت به مصوبات ستاد اجرایی خدمات سفر استان و امکان کاهش محدودیت‌های کرونایی در نوروز سال آینده و حضور مسافران در استان، همه دستگاه‌ها باید تمهیدات لازم جهت رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی در استقبال از مسافران نوروزی را اتخاذ نمایند.

روح‌الله ردائی در ادامه با بیان این مطلب که اگرچه این روزها آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا نشان از مهار و کنترل بیماری منحوس کرونا دارد؛ افزود: اما در روزهای اخیر شاهد تغییر رنگ‌بندی کرونا در برخی از شهرهای کشور هستیم و مهمترین راه مقابله با کرونا و سویه جدید اُمیکرون انجام واکسیناسیون و پرهیز از عادی‌انگاری است.

ردائی در ادامه افزود: آمار دقیقی از واکسیناسیون اتباع بیگانه در دسترس نیست اما شواهد حاکی از آن است که شرایط واکسیناسیون اتباع بیگانه مطلوب نیست و انتظار می‌رود با تلاش دستگاه‌های متولی و مرتبط، واکسیناسیون اتباع بیگانه در بخش‌های مختلف گلخانه‌ها، صنایع و واحدهای تولیدی در اسرع وقت صورت پذیرد.

وی ادامه داد: شهرداران و بخشداران همکاری و همراهی لازم را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان در راستای پرهیز شهروندان از عادی‌انگاری و تسریع در واکسیناسیون داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان اشکذر نیز در این نشست با تأکید بر اینکه متولی امور گلخانه‌ها، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان است؛ خواستار توجه و پیگیری بیش از پیش این نهاد به مقوله واکسیناسیون کارگران شاغل در گلخانه‌ها شد.

لیلا ابدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشکذر نیز در این نشست ضمن قدردانی از همکاری و همراهی ادارات شهرستان در راستای واکسیناسیون اقشار مرتبط، به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با کرونا و آماری از واکسیناسیون شهرستان پرداخت.