نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی با حضور فرماندار اشکذر/ هادی نسب تأکید کرد: رقابت سازنده دهیاران در سایه رفاقت و همدلی

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی با بیان اینکه دهیاران باید با رفاقت و همدلی و عزمی جزم دست به دست هم برای توسعه و پیشرفت بخش مرکزی تلاش کنند؛ افزود: در کنار این رفاقت و همدلی، ایجاد یک فضای رقابتی سالم و سازنده با هدف ایجاد انگیزه بیشتربرای خدمت به مردم ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی با حضور فرماندار شهرستان اشکذر، مسئول حراست فرمانداری و بخشدار مرکزی برگزار شد.

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در این نشست با بیان اینکه دهیاران باید با رفاقت و همدلی و عزمی جزم دست به دست هم برای توسعه و پیشرفت بخش مرکزی تلاش کنند؛ افزود: در کنار این رفاقت و همدلی، ایجاد یک فضای رقابتی سالم و سازنده با هدف ایجاد انگیزه بیشتربرای خدمت به مردم ضرورت دارد.

هادی‌نسب ادامه داد: تجمیع امکانات، تجهیزات، سرمایه، تخصص و بهره مندی از اندیشه و افکار متنوع می‌تواند زمینه‌ساز خدمات‌رسانی بهتر را فراهم نماید و این مهم مستلزم وجود یک هم‌افزایی پویا، فعال و خلاق است.

فرماندار اشکذر در ادامه از آسیب‌های اجتماعی حضور مهاجرین و اتباع بیگانه در بخش مرکزی سخن به میان آورد و افزود: حضور افراد غیربومی در سطح شهرستان اشکذر باید مدیریت شود و اتباع بیگانه شاغل در شهرستان نیز باید توسط کارفرمایان و گلخانه داران ساماندهی شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش یکی از راه‌های توسعه پایدار را توسعه صنعت گردشگری بویژه در روستاهای بخش مرکزی دانست و گفت: با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب گردشگری در این منطقه، تعریف و ایجاد یک مسیر گردشگری و تقویت و گسترش صنایع دستی ضرورت دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر همچنین با بیان اینکه دهیاران باید از وظایف و حدود اختیارات خود مطلع باشند، به دغدغه‌های مدیریت شهرستان درخصوص اراضی مستثنیات نیز اشاره کرد و گفت: دهیاران با ارتباط مستمر با بخشداری و فرمانداری در راستای حفظ و حراست از اراضی مستثنیات در روستاها بصورت مضاعف تلاش کنند.

هادی‌نسب در پایان با تأکید بر عدم وابستگی دهیاری‌ها به منابع دولتی، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه زیادی که در این منطقه وجود دارد دهیاران باید برای توسعه بیش از پیش روستا به دنبال ایجاد درآمد پایدار در روستاها باشند.

گفتنی است تبیین و تشریح موضوع اراضی مستثنیات در روستاها و اهدای حکم انتصاب دهیاران از دیگر برنامه‌های این نشست بود.