سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر:

همه دستگاه‌ها آمادگی کامل استقبال از نوروز 1401 را داشته باشند

روح‌الله ردائی سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان با اشاره به احتمال کاهش محدودیت‌های کرونایی در نوروز سال آینده و موقعیت استراتژیک و قرابت مکانی شهرستان اشکذر با مرکز استان یزد، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها باید آمادگی کامل استقبال از نوروز 1401 را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر این شهرستان ویژه نوروز ۱۴۰۱ به ریاست روح‌الله ردائی سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر و با حضور اعضا و مسئولان کمیته‌های این ستاد برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر هدف از برگزاری این نشست را بررسی وضعیت گردشگری شهرستان در دوران پساکرونا و بررسی دستورالعمل‌های نحوه ورود گردشگران به شهرستان در شرایط شیوع کرونا و همچنین پیش‌بینی تمهیدات لازم برای استقبال از مسافران و گردشگران در نوروز ۱۴۰۱ دانست.

روح‌الله ردائی با اشاره به نتایج مطلوب راه‌‌‌‌‌‌‌‌ندازی نهضت واکسیناسیون و کنترل و کاهش محسوس و چشمگیر آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا، خاطرنشان کرد: با عنایت به مصوبات ستاد اجرایی خدمات سفر استان و امکان کاهش محدودیت‌های کرونایی در نوروز سال آینده و نیاز مبرم آحاد جامعه برای تلطیف روحیه، همه دستگاه‌ها باید تمهیدات لازم جهت رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی در استقبال از مسافران نوروزی را اتخاذ نمایند.

وی در ادامه همچین با اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان اشکذر و قرابت مکانی با مرکز استان یزد، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها آمادگی کامل استقبال از نوروز 1401 را داشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان اشکذر نیز در این نشست با تأکید بر تسریع درعملیات عمرانی شهرها و روستاها، خاطرنشان کرد: ممنوعیت عملیات عمرانی توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از 15 اسفندماه لغایت 15 فروردین ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است در ادامه و پس از تشریح دستورالعمل‌های ابلاغی، نقاط ضعف و قوت ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در سنوات گذشته مورد بررسی قرار گرفت و در پایان مقرر شد؛ احکام مسئولان کمیته‌ها توسط دبیرخانه ستاد تنظیم و همراه با شرح وظایف تحویل رؤسای کمیته‌ها شود؛ همچنین برگزاری جلسات مستمر کمیته‌ها با اعضای زیرمجموعه، اعلام برنامه‌ها، خدمات و امکانات فراهم شده و قابل ارائه برای مسافران نوروزی به دبیرخانه ستاد و استفاده از روش‌های نوین در اطلاع‌رسانی و معرفی جاذبه‌های شهرستان به گردشگران از مباحث این جلسه بود.