فرماندار اشکذرعنوان کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ در پی مطالبه مردم و به‌منظور تعیین تکلیف نهایی با واحدهای آلاینده فولاد نشست مشترکی با حضور امام‌جمعه اشکذر و رستاق، مدیرکل محیط‌زیست استان، فرماندار اشکذر و مدیران عامل این واحدها برگزار شد.

 

مدیرکل محیط‌زیست استان با اشاره به اینکه دشت یزد اردکان در شرایط مناسبی به لحاظ زیست‌محیطی به سر نمی‌برد تصریح نمود: خوشبختانه در حال حاضر محیط‌زیست در چرخه فرآیند واحدهای تولیدی و صنعتی قرارگرفته است و انتظار می‌رود این مراکز با در نظر گرفتن شرایط موجود به‌ویژه در مصرف آب و خروجی ذرات آلاینده دقت و توجه بیشتری داشته باشند.

 

"سید حسین سادات موسوی" بابیان اینکه اولویت نخست محیط‌زیست استان مشکلات حوزه فولاد است و شهرستان اشکذر جایگاه ویژه‌ای در این مورد دارد اظهار داشت: در نظر داریم با همکاری این واحدها نسبت به کنترل آلایندگی به‌ویژه فرار دود اقدام مؤثری انجام دهیم.

 

وی ضمن تقدیر از واحدهایی که نسبت به کاهش آلایندگی خود اقدام نموده‌اند فرصت در نظر گرفته‌شده برای واحدهای آلاینده را حداکثر یک‌ماهه عنوان کرد و افزود: طی این زمان بازرسی‌ها تشدید و واحدهایی که همکاری لازم را نداشته باشند به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

 

فرماندار اشکذر نیز بابیان اینکه رفع مشکل آلودگی اکنون به مطالبه عمومی تبدیل‌شده است از واحد فولادی که به احترام افکار عمومی فعالیت خود را تا رفع مشکل آلایندگی و نصب پالایه متوقف نموده است اظهار داشت: انتظار می‌رود واحدهای دیگر نیز رفع مشکل آلایندگی خود را در اولویت قرار دهند در غیر این صورت به دستگاه قضا معرفی خواهند شد.

 

"محمدعلی شاه‌حسینی"در بخش دیگر صحبت‌های خود بر ضرورت همکاری و همراهی این واحدها در بخش‌های مختلف اجتماعی تأکید کرد و از آمادگی مجموعه فرمانداری برای رفع مشکلات تولید و اشتغال خبر داد.

 

در این جلسه نمایندگان واحدهای تولیدی نیز ضمن ابراز تمایل نسبت به رعایت مسائل زیست‌محیطی آمادگی خود را برای رفع مشکل آلایندگی و فرار دود اعلام داشتند.