سرپرست فرمانداری اشکذر در شورای سلامت و امنیت غذایی:

پیوست سلامت برای صنایع الزامی است/ متولیان امر نسبت به تسریع در ایجاد سامانه‌ پایش کیفی هوا اقدام نمایند/ ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی از مهاجرین و اتباع بیگانه

روح‌الله ردائی سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر با اشاره به تشدید آلایندگی‌های زیست‌محیطی شهرستان‌های همجوار، خاطرنشان کرد: شهرستان اشکذر ضمن اینکه یکی از شهرستان‌های صنعتی استان به شمار می‌رود؛ باتوجه به موقعیت جغرافیایی، تحت تأثیر آلودگی شهرستان‌های میبد و اردکان نیز قرار دارد و انتظار می‌رود متولیان امر نسبت به تسریع در ایجاد سامانه‌ پایش کیفی هوا اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، شورای سلامت و امنیت غذایی به ریاست روح‌الله ردائی سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر و با حضور اعضای این شورا تشکیل جلسه داد.

سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر در این نشست با بیان اینکه مردم شهرستان اشکذر میزبان بسیارخوبی برای صنایع و مهاجرین شاغل در صنایع بوده‌‌اند؛ اما کمترین بهره از صنایع نصیبشان شده است؛ افزود: باتوجه به برنامه ششم توسعه داشتن پیوست سلامت برای صنایع الزامی است.

روح‌الله ردائی همچنین با اشاره به تشدید آلایندگی‌های زیست‌محیطی شهرستان‌های همجوار، خاطرنشان کرد: شهرستان اشکذر ضمن اینکه یکی از شهرستان‌های صنعتی استان به شمار می‌رود؛ باتوجه به موقعیت جغرافیایی تحت تأثیر آلودگی شهرستان‌های میبد و اردکان نیز قرار دارد و انتظار می‌رود متولیان امر نسبت به تسریع در ایجاد سامانه‌ پایش کیفی هوا اقدام نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر در بخش دیگری از سخنانش بر ایجاد بانک اطلاعاتی از مهاجرین ایرانی و اتباع بیگانه شهرستان تأکید کرد و درخصوص اهمیت آن اظهار داشت: محتوای این بانک اطلاعاتی می‌تواند در حوزه‌های مختلف امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و رفاهی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر همچنین در تماس تلفنی با شهردار یزد بر ضرورت ارتقاء شاخص‎‌های سلامت کشتارگاه‌ صنعتی یزد واقع در جاده طبس تأکید و تصریح کرد: کشتارگاه‌ صنعتی یزد تأمین بخش زیادی از نیاز استان به گوشت را برعهده دارد و نیازمند اتخاذ تدابیری در راستای ارتقاء بیش‌ازپیش شاخص‌های سلامت است.

گفتنی است در این نشست درخصوص موضوعات مختلف مرتبط با حوزه سلامت از جمله مجتمع دامداری‌های جاده طبس، رعایت بهداشت در گلخانه‌ها، آلایندگی برخی از صنایع، مهاجرین و اتباع بیگانه و ابعاد اجتماعی شاخص‌های سلامت بحث و تبادل‌نظر و تصمیماتی اتخاذ گردید.