مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری عنوان کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" در آیین معارفه شهردار اشکذر بابیان اینکه دولتمردان همسو با خیرین طی سال‌های اخیر پروژه‌های عمرانی مطلوبی را آغاز نموده‌اند اظهار داشت: تلاش شده است این اقدامات با توجه به توزیع مناسب و متوازن اعتبارات صورت گیرد.

 

فرماندار اشکذر با اشاره به اجرای قانون لایحه ششم توسعه و کاهش شدید ارزش‌افزوده در این شهرستان افزود: شهرستان اشکذر از معدود شهرستان‌هایی بوده که در این خصوص با مشکل مواجه شده است و می‌طلبد تا مسئولین با اختصاص اعتبارات بیشتر نسبت به رفع دغدغه مردم بکوشند.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز در صحبت‌های خود بابیان اینکه مسئولیت شهرداری وظیفه سنگینی است که همکاری و همیاری مردم را می‌طلبد افزود: انتظار می‌رود متولیان امور شهری با کاستن از فرآیند بروکراسی و دیوانسالاری موجود شرایط را برای ارتقا ضریب اعتماد و رضایت مردم فراهم نمایند.

 

"محمود شاکری شمسی" با طرح این سؤال که "چرا شهروندان با رضایت خاطر پول به خدمات شهرداری نمی‌پردازند" عنوان داشت: شهرداران می‌توانند با جلب مشارکت مردم، گزارش دهی مستمر و پیوند خدمات زمینه را برای کسب رضایت و ارتقا جایگاه شهرداری و شورا فراهم نمایند.

 

وی اتخاذ تصمیمات با نتایج و انتفاع و بهره‌مندی همه مردم را از دیگر راه‌کارهای مؤثر برای جلب و جذب شهروندان به شهرداری‌ها دانست و پیوند خدمات به مردم را با اجرای رویکرد و تصمیمات عدالت محور و توزیع متوازن خواستار شد.

 

این مقام مسئول توجه به بخش خصوصی را از دیگر راهکارهای مؤثر برای نزدیکی شهرداری و مردم برشمرد و ادامه داد: رویکرد با معامله برد برد و احترام متقابل به سرمایه‌گذار زمینه شکل‌گیری این مهم را فراهم می‌آورد که قطعاً باید با سرعت عمل دستگاه‌های اجرایی همراه باشد.

 

توجه به سیما و منظر شهری و نیز تعیین چشم‌اندازی متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشکذر موضوع دیگری بود که شاکری به آن اشاره کرد و شرایط قرار گرفتن استان یزد در مثلث طلایی گردشگری را بهترین فرصت برای کسب سهم توریسم دانست.

 

وی با تقدیر از اقدامات فرهنگی و نشاط اجتماعی شهردار بر ضرورت نقش شهرداری‌ها بر جلوه‌های روحی و روانی شهروندان تأکید نمود.

 

در پایان این مراسم حکم استاندار محترم به شهردار اشکذر تقدیم شد.